dinamo-pierde-categoric-la-medias

Dinamo pierde categoric la Mediaș

Gaz Metan Mediaș a învins-o în această seară pe Dinamo pe teren propriu cu scorul de 4-1 (3-1), într-o partidă contând pentru etapa a 3-a a play-off-ului ligii 1.

Morar a deschis scorul în minutul 14, finalizând din interiorul careului o minge trimisă excelent de Deacoanu. Ricardo Valente a dus scorul la 2-0 în minutul 29 cu un șut care a trecut printre picioarele portarului dinamovist după ce a primit o nouă pasă excelentă de la Deaconu.

Sorescu a redus din diferență în minutul 35, după ce a speculat o gravă eroare a lui Velisar. Deaconu a dus scorul la 3-1 în minutul 39 cu un șut de la 25 de metri. Chamed a făcut 4-1 în minutul 88 dintr-un penalty dictat în urma unui fault al lui Filip asupra lui Romeo.